Monthly Archives: January 2012

2mandshold

2 mands hold I var på besøg i Grøndal Per Frederiksen tabte til Nicolas Christensen 23/23-24/29 0,585 serie 7 Michael Hansen tabte til Brian zola 33/45-66/66 1,000 Samlet 0-4 nederlag samlet snit 0,770 Turneringslederen

1 Division

Vort hold II i 1. Div. havde tre reserver med da holdet hjemme mødte Amagerbro Per Frederiksen tabte til John Korte 27-40 0,428 serie 4 Kenneth Gregersen tabte til Glenn bloch 39-40 0,650 serie 4 Dung V. Truong vandt over Henrik Jensen 40-35 0,851 serie 4 Bo Christensen vandt over Peter Thøgersen 0,909 serie 5 …

Read more

1 Division

Vort bedste hold i 1. Div. var på besøg i BK2004 Preben Strand tabte til Bo Tønning 26-40 0,531 serie 4 Tonny Nielsen vandt over Michael Sølberg 40-26 1,176 serie 5 Erik Iversen tabte til Steen Petersen 39-40 0,709 serie 8 Michael Hansen vandt over Mats Noren 1,081 serie 4 Samlet 4-4 samlet snit 0,828 …

Read more

Elite

Michael Hansen og Søren Andersson havde hjemmebane i Regionsfinalen i Klasse Elite. Michael vandt over Flemming Knudsen KBK 3-0 i sæt Michael vandt over Søren 3-1 i sæt Michael vandt også sidste kamp 3-0 over Jan Petersen Ølstykke Søren taber alle sine tre kampe og er ude. Michael blev regions mester med 3 sejre og …

Read more

Klasse A

Tonny Nielsen og Per Frederiksen havde hjemmebane i kl A Tonny vandt over Per 35-27 Tonny spillede med 0,660 serie 4 Per 0,509 serie 3 Tonny vandt over Henrik Klausen Vejby 35-33 0,454 serie 5 Per tabte til Henrik Klausen 27-35 0,519 serie 2 Tonny videre til semifinale som 1er Henrik videre som 2er Turneringslederen

Klasse A

Henning Andersen har været en tur i Amagerbro og spille kl A Henning tabte til Tom Pedersen Amagerbro 20-35 0,425 serie 2 Bjarne Sørensen Rødovre vandt over Tom Pedersen 35-33 Henning vandt over Bjarne Sørensen 35-21 0,660 serie 5 Alle vandt en kamp Henning videre som 1er med absolut mindste margin(1 indgang) med samlet snit …

Read more

2 mandshold

Vort 2mands hold II spillede hjemme mod Amagerbro III Aage Larsen vandt over Erik Weinke 24/24-18/28 0,369 serie 3 Henning Andersen vandt over Keld Jørgensen 27/27-27/28 0,450 serie 3 Samlet sejr på 4-0 samlet snit 0,408 Turneringslederen

Elite Division

I weekenden den 7-8 januar havde vort Elite Divisionshold to hjemmekampe. Første kamp var mod KBK Thomas Moren var reserve for Allan Schrøder og sagde tak med sejr over Jan L. Sørensen 50-20 0,925 serie 6 Søren Andersson vandt over Simon Madsen 50-39 0,819 serie 7 Flemming Hansen tabte til Piet Bierlich 43-50 0,860 serie …

Read more

Stafet

Vort Stafet hold havde hjemmebane mod Rishøj 1 Erik Kærgaard vandt over Peter Larsen 27/27-24/27 0,509 serie 5 Henning Andersen vandt over Søren Petersen 27/27-29/33 0,562 serie 6 Samlet 2-0 sejr med 4 point samlet snit o,534 Turneringslederen

2Mandshold

Vort 2 mands hold 1 havde hjemmebane mod Amagerbro 1 Per Frederiksen vandt over Finn Løkken 29/29-17/26 0,725 serie 6 Michael Hansen vandt over Allan M. Jensen 45/45-26/33 0,978 serie 9 Samlet sejr 2-0 med 7 point samlet snit 0,860 Flot flot Turneringslederen